flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Аналіз обліково-статистичної роботи Бережанського районного суду у 1 півріччі 2012 року

Аналіз обліково-статистичної роботи

 Бережанського районного суду у 1 півріччі 2012 року

 

У 1 півріччі 2012 року Бережанським районним судом здійснювалися заходи щодо організації роботи з ведення обліково-статистичної роботи в суді. Зокрема: щоквартально проводився аналіз розгляду судом цивільних, адміністративних, кримінальних справ та справ про адміністративні правопорушення,

- проведено перевірку роботи канцелярії суду по зверненню до виконання вироків по кримінальних справах та рішень по цивільних справах, а також постанов  у справах про адміністративні правопорушення, розглянутих у 2011 році, а також організації роботи канцелярії: якість заповнення документів первинного обліку, повноти, достовірності та своєчасності заповнення всіх показників, передбачених цими документами; правильність заповнення обліково-статистичних карток.

- перевірку своєчасності передачі секретарями судових засідань розглянутих справ.

За результатами перевірок проведено оперативні наради з працівниками апарату суду, на яких обговорювалися проблемні питання та виявлені недоліки і, зокрема, причини та умови їх виникнення;

З метою усунення недоліків в організації обліково-статистичної роботи, причин та умов їх виникнення, а також підвищення рівня обліково-статистичної роботи та діловодства, ужито ряд заходів щодо її  вдосконалення:

- працівникам апарату суду надавалась практична допомога з усунення виявлених у ході перевірок недоліків, проводились індивідуальні навчання з наданням роз'яснень щодо реєстрації в обліково-статистичних документах судових справ і матеріалів та результатів їх розгляду;

- проведено заняття з працівниками канцелярії щодо аналізу помилок під час заповнення обліково-статистичних карток;

Подання про притягнення до дисциплінарної відповідальності винних осіб не виносились.

З метою забезпечення функціонування комп’ютерної програми ДЗС (автоматизованої системи документообігу) та удосконалення обліково-статистичної роботи в суді проведено семінар-навчання з працівниками відповідальними за ведення діловодства та організації роботи з питань судової статистики.

Упродовж 1 півріччя 2012 року Бережанським районним судом проводилась аналітична робота:

- підготовлено аналіз обліково-статистичної роботи в суду у 2011 році, який розміщено на офіційному веб-сайті суду;

- аналіз навантаження суддів по розгляду справ за 2011 рік з аналогічним періодом минулого року ;

- здійснено порівняння статистичних показників розгляду справ за 12 місяців 2011 року з минулим роком;

Проведено ряд узагальнень судової практики: щодо розгляду справ наказного провадження;

Узагальнення практики розгляду судом справ за вчинення злочинів проти власності за 2010-2011 роки;

Узагальнення практики розгляду справ за вчинення правопорушень, передбачених ст. 173-2 КУпАП

Узагальнення практики суду по розгляду справ про захист права власності та інших речових прав за 2011 рік

Узагальнення практики суду по розгляду справ що виникають з сімейних правовідносин

Робота суду планується щоквартально. План роботи суду на наступний квартал, обговорюється на оперативній нараді працівників апапату суду і затверджується головою суду. План містить розділи: загальні питання, питання організаційної роботи суду, робота з кадрами, узагальнення судової практики, в ньому зазначаються виконавці та строки виконання. За підсумками року, всі заплановані завдання виконанні у заплановані строки.      

Картки на осіб, стосовно яких судом розглянуто кримінальні справи заповнюються судом відповідно до Інструкції щодо заповнення статистичної картки на особу, стосовно якої судом розглянуто кримінальну справу, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 18.03.2004  N 32/04, із змінами відповідно до наказу ДСА від 22.08.2007 № 87.  Бережанським районним судом щомісяця до 10 числа  направляються до територіального управління ДСА в електронному, а також в паперовому вигляді картки на осіб, судові рішення щодо яких набрали законної сили, одночасно із картками до ТУ ДСА направляються і контрольні талони від карток на осіб, стосовно яких справи надіслані до апеляційної інстанції для перегляду судових рішень.

Удосконалення автоматизованої системи документообігу потребує приведення документів первинного обліку судових справ і матеріалів у відповідність до вимог автоматизованої системи документообігу з урахуванням норм чинного законодавства, виникає велика кількість практичних питань, які потребують вивчення та залучення до їх вирішення компетентних органів.

З метою удосконалення автоматизованої системи документообігу повинна проводитись спільна робота з представниками державного підприємства ІСС та судової системи, в тому числі шляхом подання зауважень та пропозицій до роботи програмного забезпечення: судами та територіальними управліннями відповідно до центру технічної підтримки програмного забезпечення та Державної судової адміністрації, в частині їх повноважень.

Необхідне посилення контролю за діяльністю канцелярії з питань обліку, реєстрації документів, звернення судових рішень до виконання, проведення перевірки роботи відповідальних працівників до неухильного дотримання вимог, що ставляться до організаційно-розпорядчої документації суду; вжиття заходів в частині своєчасного та повного наповнення Єдиного державного реєстру судових рішень.

Одночасно необхідно звернути увагу, що поліпшення якості заповнення і подання статистичної звітності залежить від вчасності та юридичної грамотності при заповненні працівниками суду документів первинного обліку.

Крім того, необхідно звертати увагу та вводити інформацію в додаткові електронні поля, які запроваджені у обліково-статистичних картках в КП «ДЗС», адже звітність до цього часу формувалась не лише з карток а і з матеріалів справи, а для достовірності показників при автоматизованому веденні звітів вичерпна інформація повинна міститись в обліково-статистичних картках

Впливає на стан роботи і рівень професійної підготовки працівників апарату суду. Досить велика кількість працівників апарату суду, які не володіють загальною комп'ютерною грамотністю. Значний вплив має високий темп плинності кадрів в суді, оскільки особи що мають більш високий професійний рівень та вищу юридичну освіту незадоволені низьким рівнем матеріального забезпечення, що мають працівники апарату суду.

З метою часткового вирішення цієї проблеми не повинні втрачати своєї актуальності навчання, заняття, семінари та стажування з метою фахового навчання, удосконалення та оновлення знань та умінь, підвищення кваліфікації працівників суду, які відповідають за ведення судової статистики та діловодства.

Суттєвою проблемою, особливо в умовах сьогодення та зокрема функціонування автоматизованої системи документообігу, є незадовільний стан забезпечення комп’ютерною технікою, що відповідала б сучасним програмним вимогам. Вирішення цієї проблеми потребує додаткового фінансового, матеріально-технічного, техніко-технологічного та кадрового забезпечення.